TRANSPORT I DROGI DOJAZDOWE

Uwaga: Hotel Tetřeví Boudy znajduje się na grzbietach górskich Karkonoszy, nie w ośrodku górskim!

ZIMA

Ważne ostrzeżenie: Należy dotrzymać danego czasu wyjazdu pojazdu śnieżnego lub skutera! Za niedotrzymanie godzin wyjazdu zostanie naliczona kara!

Transport pojazdem śnieżnym (Häglund) gości indywidualnych z lokalizacji Černý Důl, Dolní Dvůr lub Pec pod Sněžkou wraz z bagażem i nartami 150 CZK/osoba, dziecko w wieku do lat 12 włącznie 100 CZK. Dziecko (na kolanach) za darmo. Transport powrotny w takiej samej cenie.

Pojazd opuszcza parking w lokalizacji Černý Důl lub Dolní Dvůr. Szczegółowych informacji udzielimy Państwu za pośrednictwem e-maila lub telefonicznie - indywidualnie na dzień przed przyjazdem lub w dniu przyjazdu.

Naszym gościom zapewniamy również transport skuterem śnieżnym w tej samej cenie z tego samego parkingu.

Parking jest bezpłatny.

W okresie łagodnej zimy naszych gości przewozimy z parkingu Dolní Dvůr jeepem.

W hotelu jest wypożyczalnia nart. Sprzęt narciarski należy wynająć PRZED uzgodnionym transfer do hotelu. wypożyczalnie narciarskie znajdują się w pobliżu parku w Dolní Dvůr - Ski Baron +420 604 239 328
lub w Černý Důl - wiejski plac - Sun Ski +420 775 613 703.

UWAGA! Nie należy wprowadzać do nawigacji Celu - Tetřeví Boudy!

Do nawigacji należy wprowadzić następujące Cele:

Dolní Dvůr - Parking Rudolfov - czerwona bariera

50°40'14.958"N, 15°39'57.854"E

50.6708217N, 15.6660706E

Dolní Dvůr - Restauracja Morava - Parking

50.6559144N, 15.6563931E

Černý Důl - pod lasem - Parking pod leśniczówką (Myslivna)

50.6508331N, 15.7097583E

Černý Důl - U Tři Medvědů - Parking

50°38'27.621"N, 15°42'44.786"E

50.6410058N, 15.7124406E

1.Droga do miejscowości Dolní Dvůr - przez Lánov

Z wszystkich kierunków, tj. z miejscowości Vrchlabí, Dvůr Králové, Trutnov, Liberec lub z Polski należy dojechać do ronda w miejscowości Lánov. W Lánovie należy wyjechać z ronda w kierunku Dolní Dvůr. Należy dojechać aż do miejscowości Dolní Dvůr do poczty oraz kościoła z żółtą wieżą i kurantami na fasadzie (4 km). Przed pocztą i kościołem należy skręcić w prawo, a następnie jechać prosto i przejechać przez czerwoną barierę Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP). Po prawej stronie znajduje się parking. W tym miejscu należy poczekać na przyjazd pojazdu śnieżnego lub skutera.

2.Droga do miejscowości Černý Důl przez Vrchlabí, Lánov

Należy jechać w kierunku miejscowości Vrchlabí. W Vrchlabí należy jechać w kierunku Trutnova przez Łabę, następnie prosto przez rondo przy sklepach Lidl i Penny - kierunek Trutnov aż do ronda w miejscowości Lánov. Na rondzie ponownie prosto w kierunku na Trutnov aż do skrzyżowania Čistá v Krkonoších, gdzie należy skręcić w lewo, kierunek Černý Důl (Janské Lázně). W miejscowości Černý Důl należy minąć rynek po lewej stronie (5 km) i przejechać kolejnych 300 m do fabryki Mileta. Następnie skręcić ostro w lewo na drogę podporządkowaną. Należy przejechać jeszcze 300 m do pensjonatu U Tří Mědvědů, przed

którym znajduje się parking. Pojazd będzie na Państwa czekał na samym parkingu, lub 1 km dalej pod lasem na parkingu przy leśniczówce (Myslivna).

3.Droga do miejscowości Černý Důl z miasta Trutnov, z Polski - Pomezní Boudy

Należy jechać w kierunku miejscowości Pec pod Sněžkou, a następnie skręcić w miejscowości Maršov, kierunek Janské Lázně. Należy przejechać przez Janské Lázně i po pokonaniu kolejnych 3 km pojawi się Černý Důl. Następnie przed fabryką Mileta należy skręcić z drogi głównej w prawo, przejechać 300 m do pensjonatu U Tří Medvědů, przed którym znajduje się parking. Pojazd śnieżny będzie na Państwa czekał na samym parkingu, lub 1 km dalej pod lasem na parkingu przy leśniczówce (Myslivna).

Narciarze zjazdowi oraz biegowi

Można skorzystać z wyciągu Zahrádky w miejscowości Pec pod Sněžkou, na stacji końcowej znajduje się schronisko Svornost, skąd do Hotelu Tetřeví Boudy dotrzeć można w 10 minut na nartach, trasą bez dużych wzniesień.

Dobrzy narciarze zjazdowi i biegowi często wybierają trasę z hotelu do miejscowości Černý Důl, tzw. szlak wydobywczy. Można także wybrać szlak w kierunku obiektów Bönischovy boudy, a następnie stokiem zjazdowym do miejscowości Černý Důl.

Narciarze biegowi

1/ Narciarze biegowi mogą wybrać trasę z miejscowości Černý Důl, tzw. szlak wydobywczy. Długość trasy wynosi 2,5 km.

2/ Kolejną możliwością dla narciarzy biegowych jest pozostawienie samochodu w miejscowości Janské Lázně, wyjechanie wyciągiem na szczyt Černá Hora i łagodny zjazd aż do naszego hotelu.

3/ Kolejną z możliwości jest pokonanie na nartach biegowych łagodnie wznoszącej się trasy z miejscowości Dolní Dvůr, z parkingu przy Restauracji Morava lub Parkingu w Rudolfovie (10 km). Na nartach biegowych można przejechać również po oznakowanej trasie z powrotem, aż do miejscowości Dolní Dvůr.

4/ Kolejną możliwością jest zaparkowanie na rynku w miejscowości Černý Důl, wyjechanie wyciągiem krzesełkowym do stacji Bönischovy Boudy, a następnie przejazd na nartach biegowych na Tetřevky (2 km).

LATO

Możliwość przyjazdu autobusu ze zorganizowaną grupą osób z miejscowości Dolní Dvůr pod sam hotel. Zapewniamy pozwolenie na wjazd do Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP). Możliwość przejazdu samochodów osobowych z miejscowości Dolní Dvůr pod sam hotel. Voucher stanowi zarówno przepustkę i pozwolenie na wjazd na teren Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP).

Droga do Hotelu Tetřeví Boudy samochodem w lecie.

Uwaga! Nie należy wprowadzać do nawigacji Celu Tetřeví Boudy!

Z wszystkich kierunków, tj. od miejscowości Vrchlabí, Dvůr Králové, Trutnov, Liberec należy dojechać do ronda w miejscowości Lánov. W Lánovie należy wyjechać z ronda w kierunku Dolní Dvůr. Należy przejechać aż do miejscowości Dolní Dvůr do poczty oraz kościoła z żółtą wieżą i kurantami na fasadzie (4 km). Przed pocztą należy skręcić w prawo, a następnie jechać prosto pod czerwoną barierę Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP), aż do pierwszego mostu w lesie (2 km). Zaraz za mostem należy ostro skręcić w prawo i przejechać łagodne wzniesienie z trzema kolejnymi mostami (2 nowe), wzdłuż barierek bezpieczeństwa aż do skrzyżowania w kształcie litery T (8 km). Na skrzyżowaniu należy skręcić na strome wzniesienie i przejechać 500 m. Następnie po lewej stronie pojawi się Hotel Tetřeví Boudy.

Piechotą lub na rowerze

Z miejscowości Černý Důl lub Pec nad Sněžkou (5 km) zgodnie z drogowskazami na TETŘEVÍ BOUDY. Lokalizacje te objęte są zakazem wjazdu pojazdów silnikowych. W miejscowości Jánské Lázně należy wyjechać wyciągiem na szczyt Černá Hora, skąd na rowerze lub piechotą (4 km) pokonać należy łagodnie wznoszącą się trasę aż do Hotelu Tetřeví Boudy. Z miejscowości Dolní Dvůr od czerwonej bariery Karkonoskiego Parku Narodowego (KRNAP) - parking Rudolfov zielonym szlakiem koło Złotego Młyna (Zlatý Mlýn - 4 km).

Można również skorzystać z usług taksówki z miejscowości Pec pod Sněžkou.

Autobusem można dojechać do miejscowości Vrchlabí lub Pec pod Sněžkou. Po uprzednim uzgodnieniu możliwy jest odbiór na dworcu.

Transport z miejscowości Pec pod Sněžkou kosztuje 200CZK.

Pociągiem można dojechać do miejscowości Vrchlabí.

Po uprzednim uzgodnieniu możliwy jest odbiór na dworcu, transport z Vrchlabí kosztuje 400CZK.